Dökülen Saçlar İçin

Dökülen saçların dökülmesi uygun ve doğru ilaçlarla durdurulabilir hatta kökler tamamen ölmediyse geri çıkarılabilir.Tabiki burada dökülme sebebi de önemlidir.

Erkeklerde dökülmelerin % 95 ini kadınlardaki dökülmelerin % 50 sini genetik yani ailesel saç dökülmesi oluşturur,bu tür saç kaybı AGA (Andro Genetik Alopecia) ve erkek tipi dökülme olarak ta adlandırılır ve en yüksek başarıyla tedavi edilebilen guruptur.

Diğer dökülmeler ayrı bir konu olarak ele alınacaktır.

Erkek tipi saç dökülmesi için şunlar yapılabilir;

Bölgesel ürün kullanımı;
Erkeklerde % 3 kadınlarda % 2 procapil solüsyonu % 80-85 , diğer bir solüsyon minoxidil erkeklerde % 5 kadınlarda % 2 oranında kullanıldığında yine % 80-85 düzeylerinde saç dökülmesini durdurur kol kılı gibi tüy haline gelmiş saçlarda kalite artışı sağlar.

Bu solüsyonlardan birine ek olarak günlük 10 mg B7 vitamini almak alınacak bu olumlu sonucu kalite artışıyla daha iyi hale getirir.

Biotin yerine içeriğinde keratin,l sistin,methionin, saw palmetto,biotin gibi çoklu madde içeren xpecia veya benzeri bir ürün kullanımı solüsyondan alınacak olumlu cevabı % 95 ler düzeyine kadar çıkarır.

Finasterid adlı hormon ilacı da başarıyı bu düzeylere çıkarabilir ama cinsellik üzerindeki yan etkileri sebebiyle çok tercih edilmemektedir.

Sonuç olarak yukarda madde isimleri olarak yazılanlar saç dökülmesi üzerinde ciddi cevap alınmasını sağlar,bunlar dışında yüzlerce etkinliği kanıtlanmamış piyasa ürünleri bulunabilir ancak onlardan bir sonuç beklenmemelidir.