HP Biotin Şurup

Hair Pharma olarak tablet biotinlere ek olarak birde şurup formunda ürünümüz mevcuttur. Detaylarını sayfada görebilirsiniz.

hp-biotin-surupbiotin-surup satis-banner

Biotin Şurup İçeriği ;

1 mili litresinde (1 cc) 1 mg (1 mili gram 1000 mikro grama eşittir) B7 vitamini içerecek

Tatlandırıcı olarak suni tatlandırıcı veya glikoz şurubu değil doğal pancar şekeri içerir.

Lezzet artırıcı olarak çocukların en iyi tolere ettiği portakal aroması kullanıldı.

Not:
Farklı sitelerde farklı değerler görebilirsiniz bunun nedeni bazı firmalar mg (mili gram) bazı firmalar mcg (micro gram) olarak yazabilmektedir. 1 mg = 1000 mcg ye eşittir yani aynı miktarı tarif etmektedir.

 1. ÇAğla diyor ki:

  Merhabalar,
  biotin şurup kaç yaşından itibaren ve hangi dozlarda kullanılabilir. 2 yaşındaki kızımın saçları çok seyrek ve güçsüz. Onun için kullansan uygun olur mu?

 2. Bucedo diyor ki:

  11 yaşında oğlumun saçların da çok beyazlama var doktorumuz biotin sürüp önerdi ancak eczanelerde bulunmuyor biotin tablet te aynı etkiyi verir mi birde gün içerisinde ölçü olarak ne kadar verilmeli

  • admin diyor ki:

   11 yaşındaki oğlunuz tablet yutabilir,aynı sonucu alırsınız.saçlarında beyazlama varsa sadece bu yönden bakılmamalı bence çocuk hastalıkları uzmanına gidin kan biotin değerine bakılsın eksikliğin düzeyi tespit edilsin ona göre tedavi alsın.çünkü biotin eksikliği saçta beyazlama ile belirti verir,eksiklik ne kadar günlük alınması gereken doz kan testleri ile belirlenmeli,biotin eksikliği sadece saçta değil başka sistemlerde büyüme gelişme bozukluğuna neden olur

  • admin diyor ki:

   mantar enfeksiyonu kalıcı tüy kaybına neden olabilir.3 ay kadar deneyin, günlük 10 mg kullanın eğee çıkmazsa yapacak birşey yok.

 3. Air diyor ki:

  Kızım lösemi geçirdi ve ilik nakli oldu, 1,5 sene geçmesine rağmen saçları eski canlılığında değil ve büyük bir seyreklik sorunu var. Doktoruna sorduğumuzda biotin kullanabilir dedi ancak bir dozaj önermedi. Şu anda 8,5 yaşında. Şurup mu yoksa tablet mi kullanmalı, kaç mg kullanmalı yardımcı olursanız sevinirim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.