Pruzon 2 gr

Aile içinde birden fazla kişide sorun olduğunda daha hijyenik kullanım için pruzon 4o gr merhemle aynı içeriğe sahip 2 gr lık saşe formu. İçeriğinde etkinliği kanıtlanmış bilimsel ürünler yanı sıra üzerinde birçok bilimsel araştırma yapılıp sonuçları ortaya konmuş bitkisel özütlerde vardır. Özellikle bölgesel kortizon yerine tercih edilebilecek fito steroid (bitkisel kortizon) içeriği ile kortizon yan etkilerini yaşamadan güvenle kullanılabilir.

Pruzon Tek Kullanımlık Makat Kaşıntısı satis-banner

Pruzon Saşe İçeriği;
Kalamin
Melaleuca alternifolia (TTO,çay ağacı yağı)
Çinko oksit
Glycyrrhiza glabre (Meyan kökü) özütü
Taşıyıcı dolgu maddesi olarak vazelin ve lanolin içermektedir.
Etkileri nelerdir ?
İçeriğindeki maddelerin etkileri şöyledir;

Meyan kökü extractı; Fito steroidler sınıfındandır, bitkisel kortizon olarak değerlendirilir. Ödem azaltır, kaşıntıyı giderir.

Kalamin; Yara iyileştirici ve cildi rahatlatıcı etkiye sahiptir, oluşturduğu koruyucu tabaka pişiğe sebep olan idrar ve dışkıyla deri arasında bariyer oluşturarak yeniden oluşumunu engeller.

Çinko oksit; Anti mikrobik etkisi yanı sıra cilt yatıştırıcı ve bariyer oluşturması etkileri sebebiyle pişiklerde en yaygın kullanılan maddedir.

TTO (Tea Tree Oil- çay ağacı yağı): Cilt yenilenme hızını artırdığı, bakteri ve mantar öldürücü etkiye sahip olduğu yönünde çok sayıda bilimsel çalışma vardır.

Yan etkisi varmı ?
Pruzon kaşıntı tedavisinde kullanılan kortizonlar gibi yan etkiye neden olmaz. İçeriğindeki maddelere karşı seyrek görülen alerjik reaksiyon dışında yan etkiye rastlanmamıştır. Bebeklerde de güvenle kullanılabilir.

Pruzon merhemi nerden alabilirim ?
Pruzon Türkiye’deki tüm eczanelerden satın alınabilir. Üretici firma resmi satış sitesinden Türkiye’nin her yerine adrese teslim etmektedir.

Kullanım Şekli

Sorunlu bölgede ince bir tabaka oluşturacak şekilde sürülmelidir.İlk 3 gün günde 2 defa,sonraki 3 gün günde bir defa kullanmak yeterlidir.Kaşıntının tekrarlaması halinde doz yenilenebilir.

Pişiklerde ilk 1-2 kullanımda ciddi düzelme sağlar, bebeğin bakımı yeterli dikkatle yapılırsa tekrar oluşmez ancak tekrarlarsa yeniden kullanılabilir.
Takdim şekli;
2 gram 20 saşe

Saklama koşulları:
Çocukların ulaşamayacağı yerde 25 derecenin altında saklanmalıdır.

Pruzon Yan Etkisi;
Belirlenmiş yan etkisi yoktur. Çok seyrek görülebilen allerji durumunda kesilmelidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.