Sarımsak saçkırana iyi gelir mi?

Saçkırana sarımsak iyi gelirmi sorusunun cevabı çok net değildir çünkü iyi gelir dersek sanki her kullananda iyileşme sağlar gibi algılanır tabiî ki durum böyle değil her tedavi seçeneğinde olduğu gibi sarımsakla saçkıran tedavisinin de belli bir başarı yüzdesi vardır ve % 50 civarındadır yani saçkıran için sarımsak kullananlar arasında kullanıcıların yarısında kabul edilebilir düzeyde geri çıkış olur. Buradaki kabul edilebilir durum kozmetik olarak sorun yaratmayacak düzeyde kafa derisinin kapanmasını ifade eder. Aynen eskisi gibi olan hasta sayısı % 50 den daha azdır. Etkisi bölgedeki kılcal damarları genişletme şeklindedir.

Bu oran aslında böyle kolay uygulanabilir ve ekonomik bir tedavi seçeneği için oldukça ciddi bir rakamdır yani öncelikle denenmesi gereken bir tedavi yöntemidir.

Burada dikkat edilmesi gereken bir husus daha var, özellikle internette sıkça göreceğiniz sarımsaklı şampuan, sarımsak özü, sarımsak ruhu gibi hiçbir işe yaramayacak ürünler vardır. Saçkıran tedavisinde sarımsağın kendisi kullanılır diğer ürünler tamamen para tuzağıdır ve uzak durulmalıdır. Bu tür ürünlere güvenerek boşa para kaybetmeyin ve boşa zaman kaybetmeyin.

Sarımsak Günde Kaç Kez Sürülmeli

Bu konuda net bir rakam verilemez, kişiye, uygulama sırasında ne kadar sürdüğüne, alınan cevaba ve kişinin bünyesinin verdiği reaksiyona göre ayarlanır. Uygulamanın ne kadar sık yapılacağı cildin yeniden toparlanma süresine bağlı olarak değişir. Yani derideki kızarıklık gerilediğinde tekrar sürülür, bu işlem günde veya 4-5 günde bir yapılır. Aşırı uygulama veya çok sık uygulama yapılırsa deride yara olur ve ayrıca yara bakımı gerekir.

Sarımsak Saçkırana Nasıl Sürülür

Direk olarak dökülme alanına sürtme şeklinde uygulanmalıdır. Bunun dışındaki uygulamalar etki etmez. Sağlam bir diş sarımsağı gövde kısmının orta kesiminden ikiye kesilir bu şekilde kesildiğinde parmakla tutacak bir kesim kalır. Kestiğimiz sarımsağın her iki parçası da kullanılabilir. Kesik ağzı dökülme yerine gelecek şekilde sürülür. Sürme miktarı cildin vereceği cevaba göre ayarlanır. Elde edilmek istenen cildin kızarmasıdır, cilt hafif kızardığında uygulama sonlandırılır. O anda kızarma olmasa da acı vermeye başlarsa bırakılmalıdır.Fazla sürülürse yara olabilir. Uygulama tarzı günler içinde değiştirilerek en doğrusu bulunmalıdır.

Saçkıran Sarımsak Tedavisi Ne Kadar Sürer ?

Uygulamanın süresi alınacak cevaba göre belirlenir.2-3 ayda belirgin saç çıkışı olması beklenir. 3 ayda değişim olmadıysa yani tüyler bile belirmediyse daha fazla uğraşmanın ve zaman kaybetmenin anlamı yoktur. Az da olsa olumlu cevap alındıysa 4 ay kadar devam etmelidir. Beklenen sonuç alındıysa uygulama sonlandırılmalıdır.

Saçkıran sarımsakla düzelmediyse ne yapılmalı ?

Daha etkili olan şu yöntemlerden birine geçilmelidir.

Kortizon İğnesi

Başarısı farklı yayınlarda % 70-85 civarında verilmiştir, 15 gün etkili kortizon kullanıldığı için kortizona bağlı yan etkileri olabileceği bilinmelidir. Kortizon enjeksiyonu 2 defadan fazla yapılırsa ciltte belirgin incelme olacağından saç çıkışı tamamen durabilir.

Squarik Asit Di Butyl Ester (S.A.D.B.E.);

Başarı oranı farklı çalışmalarda % 85-95 arasında verilmiştir, bilinen yan etkisi yoktur, güvenle kullanılabilir. Saçkıranda asıl sebebi ortadan kaldırdığı için gerçek anlamda tedavi sağlayan tek maddedir. S.A.D.B.E nin en önemli dezavantajı çok pahalı bir madde olmasıdır.ir. SADBE bir ürün olmayıp, Saçkıran tedavisi için geliştirilmiş olan bilimsel bir maddedir.

Di Phen Ci Pron (D.P.C.P.)

Difensipron olarak okunur, etki mekanizması ve başarı oranı SADBE yakındır, çok pahalı bir hammaddedir. En önemli olumsuzluğu mutajenik etkisinin olmasıdır. Mutajenite hücrenin yapısında bozulmayı tarif eder. Saçkıran problemi ve tedavisine dair detaylar için http://www.sackiran.com.tr isimli siteden yararlanabilirsiniz.