HGF Plus

HGF Plus Sprey saç dökülmesi konusunda çok etkili birüründür.HGF Plus sprey bu gurup ürünlerin tümünden içerik ve etki olarak çok farklıdır.En büyük özelliği lokal uygulanan başka hiçbir ürüne ihtiyaç duyulmamasıdır. İçeriğindeki herbal ürünler ve diğer besleyici bitki özleri sayesinde saçınızın ihtiyacı tümüyle karşılanmakta,saçlı derinin beslenmesini sağlamakta ve dökülmeye sebep olan DHT oluşumu engellenmektedir.Saç ve saçlı deri kalitesini atıran biotin sayesinde saç telinin çap artmakta,kepeklenme,kaşıntı ve yağlanma düzeyini normal seviyelere çekerek cilt kalitesini artırmaktadır.

HGF Saç Dökülmesi HGF Plus satis-banner

Üretimin her seviyesinde sıkı denetimle ve her serisi bağımsız olarak test edilen bir üretim süreciyle gerçekleştirilmektedir. İthalatta ancak toplu alaımlarda ürünü test edebilirken Türkiyede üretim bu sayede daha sıkı denetlenerek kalite artışı sağlanmıştır. Türkiyede sadece Hair Pharma nın kullanıcı kolaylığı olarak tasarladığı tam kapalı % 100 güvenli kutuda sprey ve damlalık birlikte sunulmaktadır.Bu sayede kişi en verimli kullanım aracıyla uygulayabilmektedir. Damlalıkta hijyenik paketi ve Hair Pharma markasıyla güven vermekte ve marka kalitesini yansıtmaktadır.

Kullanım Şekli
HGF Plus akıp giderek gereksiz ürün kaybına sebep olmaması için sprey formunda üretilmiştir. Saç gelişimini uyarıcı herbal rogainin ve saçın kalitesini bozan DHT nin oluşumunu engelleyen herbal finasteridin ciltte daha uzun süre etki etmesi ve alınacak cevabın maximum düzeyde olması için günde 2 defa kullanılması gerekir. Kullanımda dikkat edilmesi gereken husus saç dökülmesinin olduğu düşünülen tüm alanın ıslanmasının sağlanmasıdır.

HGF Plus spreyi kuru cilde uygulayın bu ilacın cilde daha iyi dağıtılmasını ve her alana uyguladığınızdan emin olmanızı sağlar.İlacı banyodan sonra uygulamanız daha uzun süre etkisinin devam etmesini sağlar. Uygulamadan sonra ilk saat maximum düzeyde olan etki 4 saate kadar azalarak devam eder. Her uygulamadan önce banyo yapmanız gerekmez ancak o saatlerde banyo yapacaksanız banyo sonrası cildinizi tam kuruttuktan sonra uygulayınız böylece ürün cilde daha iyi daha uzun süre nüfuz edecektir.

Ürünü sabah akşam olacak şekilde 2 kez kullanınız mümkün olduğunca düzenli kullanınız ancak unuttuğunuz dozu pas geçebilirsiniz Sprey her sıkışta ortalama 0.2 ml ürün püskürtmektedir saçsız yada seyrek alanın genişliğine göre 4-7 kez püskürtünüz. Püskürtmeden sonra ıslak alan sınırlarını parmağınızla belirleyin bunu yaparken hafifçe friksiyon yapın. Uygulama sonrası gün boyu veya gece boyu cildinizde kalmasında sakınca yoktur.

Folliküllerin uyarılması sonucu ilk haftalarda saç değişim hızı artacağından dökülmenin arttığını farkedebilirsiniz bu ilacın etkisiyle olan ve geçici bir durumdur telaşlanmadan kullanıma devam ediniz. Net sonuç için tercihen saç gelişim süreci olan 4 ay veya en az 3 ay kullanmalısınız

İçindekiler

 • Biotin (Vitamin H)
 • Purified water
 • Alcohol
 • Glyserin
 • Butylen glycol
 • Triethanolamine
 • Pyridoxine HCL (B 6 vitamini)
 • Ginseng (Panax Ginseng) Extract
 • Chinese Angelica(Angelica Polymorpha Sinensis) Extract
 • Polygonum Multiflorum Extract
 • Saw palmetto (serenoa Serrulata Fruit Extract)

Etki Mekanizması
DHT üzerine etkisi: Bilindiği gibi saç köküne bilinen en zararlı madde DHT dir(di hidro testesteron).HGF Sprey içerdiği herbal finasterid etkisiyle ilaç şeklinde sunulan finasteride (propecia,proscar,dilaprost) benzer şekilde 5-Alfa redüktaz enzimini inhibe ederek testesterondan Di Hidro Testesteron oluşumunu engeller. DHT etkisi engellendiğinde saç dökülmesi durur ve kalite kaybetmiş saçlar giderek eski haline yaklaşır,uzama hızı artar.

Saç kökü üzerine uyarıcı etkisi: HGF içeriğinde bulunan herbal rogain etkili ürünler minoxidil HCL gibi saçlı deride kan akımını artırararak ve yeni kılcal damarlar oluşmasını uyarıp kökün daha iyi beslenmesini sağlar ayrıca minoxidil HCL gibi kıl kökünü uyararak tüyleşmiş kılların saç halini almasına yardım eder.

Saç köküğnün beslenmesi üzerine etkisi: Herbal finasterid ve herbal rogain dışındaki yardımcı bitkisel ürünler saçlı deriyi iyonizan radyasyon,UV ışınları ve çevre kirliliği gibi dış etkenlerden korur ve köklerin beslenmesini sağlayan içerdiği maddelerin yoğun bir şekilde bölgesel olarak emilmesini sağlar.

 1. bulent diyor ki:

  sawpoo şampuan bide xpecia erkek kulanıyorum bunların yanına hairforte sprey mi yoksa HGF plus sprey mi kulansam karar veremedim

 2. Anonim diyor ki:

  4 haftadır Hairforte kullanıyorum, Tedavinin hızlı ilerlemesini istiyorum o nedenle HGF PLUSa geçiş yapmak istiyorum, sizce hairforte nazaran etkisini daha hızlı gösterir mi?

 3. mustafa diyor ki:

  yaklaşık 1.5 aydır kullanıyorum ama seyrek bölgelerin tamamında daha çok açılmalar oldu hiç memnun kalmadım şuana kadar uygulamada mı yanlışlık yapıyorum bilmiyorum ama devam etmek konusunda çok tereddütlerim var yardımcı olursanız sevinirim
  Uzman
  Bütün saç ilaçlarında olduğu gibi HGF’de de önce cansızlaşmış saçlarda dökülme artışı olur, kullanmaya devam ederseniz bu dökülenler daha kaliteli olarak geri çıkar. Bu durum bilimsel olarak etkinliği kanıtlanmış tüm saç ilaçları için geçerli bir durumdur.

 4. thewolf diyor ki:

  merhaba ben minoxidil forte 5 kullanıyorum yanına bu hgf plus da kullansam sizce nasıl olur sabah birini akşam birini şeklinde de olabilir mesela ?

 5. Anonim diyor ki:

  Urun sac derimde kabuklanma yapiyor.Hair forte kullaniyordum oda yapiyordu.
  Anti alerjik olaninimi temin etmem lazim yoksa zararli diye dusunup birakmalimiyim

 6. Alper Türkmen diyor ki:

  Hocam 6 aydır Hair Forte+Xpecia kullanıyorum. Memnunum. Hair Fortenin yanına HGF Plus ekleyip sabah birini akşam birini kullanmak istiyorum. Ne dersiniz ? Bir de HGS Plus neden zor bulunuyor?

 7. Anonim diyor ki:

  Merhaba. Hair fortemi daha hızlı bir sonuç verir etkilidir dökülme tipi yerlerde hgf plus mi daha etkili olur set şeklinde hangisini almami onerirsiniz

 8. User diyor ki:

  Merhabalar. Ben de hgf kullanıyorum. Kullandığım ilk 2 şişe sarı renkli bir sıvıydı. Sonraki 2 şişe şeffaf su renginde geldi. Bunun sebebi nedir ?

 9. Anonim diyor ki:

  Merhabalar 3.5 aydır hgf plus kullanıyorum. ilk 3 ay herhangi bir değişiklik olmadı son 15-20 gündür dökülmem çok ciddi oranda arttı. Bu normal midir ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.