Dermo TTO Losyon

Yağlı egzama (seboreik dermatit) in şiddetli olduğu durumlarda şampuanlar tedavide yetersiz kalmaktadır, ileri düzey vakalarda şampuan yanı sıra solüsyon da kullanmak gerekir. Dermo TTO etkinliği bilimsel çalışmalarla kanıtlanmış bitkisel özlerden oluşturulmuş bir kombinasyondur. İçeriğindeki TTO (tea tree oil- Melaleuca alternifolia ) % 5 yoğunlukta kullanıldığında saçlı derideki mantar, bakteri ve virüsleri etkin bir şekilde yok ettiği yönünde yüzlerce bilimsel çalışma yapılmıştır. Bir diğer aktif madde ise meyan kökü özütüdür;meyan kökü özütü fitosteroller açısından çok zengindir ve kortizon gibi etki eder.Kortizon gibi etki ederken kortizonun yan etkilerine sebep olmaz. Dolgu maddesi olarak kullanılan gliserin ciltte nemlenme ve kepeği minimize etmeye yarar.

Dermotto Losyon Seboreik Dermatit Tedavisi satis-banner

 

 

 

 

 

Dermotto Losyon Tercih Nedenleri
Seboreik dermatit tedavisinde kortizonun yan etkilerini yaşamadan komplikasyonsuz uzun süreli kullanım olanağı.
Yoğun mantarda antimikotik içeren şampuanlardan daha yüksek etkinlik
Kolay uygulama;hafif olgularda haftada 1-2 ağır olgularda gün aşırı tek doz kullanmak yeterlidir.

Kullanım Şekli
Dermo TTO saçlı deri için geliştirilmiş bir emulsiyondur, içeriğindeki bitkisel özlerin dengeli bir şekilde dağılması için kullanmadan önce iyice çalkalayınız.Kafa derinizde sorun olan bölgelere bir miktar ürün damlatıp yeterince ıslandığından emin oluncaya kadar yayın. Uygulamadan sonra ek olarak sunulan boneyi kafanıza geçirip tercihen en az 4 saat bu şekilde bekleyin ve sonrası yıkayın. Özel bir engel yoksa yatmadan önce uygulayıp sabah banyo yapmak en pratik uygulama şeklidir.

İçindekiler ve Etkileri;
% 5 TTO (tea tree oil-çay ağacı yağı);mantar, bakteri ve virüsleri öldürücü etkiye sahiptir.

% 1 meyan kökü extractı; Bitkisel kortizon (fito steroid) dur, kortizon gibi ödem giderici, antienflamatuar, antiallerjik etkileri yanı sıra cildi yatıştırarak kaşıntıyı önleme etkisi vardır

% 10 gliserin; yoğun nemlendirici etki yapar ve ürünün çabuk buharlaşmasını engeller.

% 15 butilen glicol;ürünlerin solusyonda dengeli dağılmasını sağlar ve emilimi arttırır.

İçerikte tek sorun % 5 oranında eklenen TTO nun rahatsız edici kokusudur ancak etkinlik dozu bu olduğu için kokuya rağmen bu oran korunmuştur.

Dermo TTO kutusunda solusyona ek olarak 10 adet bone içeren kutu da sunulmaktadır. DermoTTO losyon ugulandıktan sonra kokunun rahatsız ediciliğini azaltmak, ürünün etrafa saçılmasını engellemek ve çabuk buharlaşmasını engellemek için solusyonu sürdükten sonra takmalısınız.

Etki Mekanizması
Kepek;Kepek normalde herkeste olur ve cildin yenilenmesinden kaynaklanan fizyolojik bir durumdur ancak yoğun kepek durumu normal değildir ve temelde malassezia furfur adlı mantar sebep olur.Yoğun mantarda asıl sebep olan mantar tedavi edilmediği sürece yani sıradan şampuanlarla kepek önlense de kısa sürede yeniden ortaya çıkar.Kepeğin aşırı olduğu durumlarda mantar tedavisi yapılmalıdır.TTO yoğun kepek sorununun çözümünde cilde yerleşmiş bu mantarı yok ettiği için mantar kalıcı olarak düzelir.

Yağlı Egzama (seboreik dermatit);
Net sebebi bilinmemektedir,cildin enflamatuar reaksiyonudur ve aşırı yağlanma görülür. Yapılan çalışmalarda % 60 sıklıkta mantar olduğu görülmüştür. Tedavide kortizonlar ve mantar içeren solusyonlar kullanılmaktaydı ancak son yıllarda yapılan bilimsel çalışmalarda TTO nun enflamasyonu azalttığı, mantarı yok ettiği ve ciltten yağ salgısını azalttığı görülmüş ve tedavi protokolüne alınmıştır.

Sedef Hastalığı (psöriazis);
seboreik dermatite benzer klinik bulgular vardır sebebi bilinmeyen bir şekilde cildin yenilenme hızı normalin 30-40 katına çıkmıştır.Tedavisinde yaygın olarak bölgesel kortizon kullanılmaktadır. Dermo TTO içerdiği bitkisel kortizonla (fito steroid) ile kortizona benzer şekilde ciltteki kızarıklığa sebep olan reaksiyonu azaltmaktadır.

DermoTTO Losyon Yan Etkileri ; Çok seyrek rastlanan alerji dışında yan etkisi tespit edilmemiştir. Bitkisel kortizonların kortizon gibi yan etki yapmadığı bilimsel olarak kanıtlanmıştır.

DermoTTO Satış ; Türkiyedeki tüm eczanelerde satışı yapılmaktadır. Stoksuz çalışan küçük eczanelerde o anda bulunmasa bile 1-2 saat içinde ecza deposundan temin edilebilmektedir. Eczaneler dışında Hair Pharma resmi satış sitesi http://satis.hairpharma.com.tr/home/23-dermotto-losyon.html linkinden satın alınabilir.

Dermotto Kullananlar

Dermo TTO solusyon formunda üretilmektedir. İçerindeki yoğun TTO (Tea Tree Oil),meyan kökü extractı sayesinde yan etki yaşanmadan alınan olumlu sonuçlar kullanıcı memnuniyeti klasik uygulamalara kıyasla daha iyi ve uzun sürelidir. Kortizon içermediğinden genel olarak ciddi yan etki yapmamaktadır.

Sebore sorununda en ciddi bitkisel ürün dermo TTO  dermatologların en çok tercih ettiği ürünlerden biridir. Bunun en önemli sebebi kullanıcılar kullandıktan sonra derilerinde ciddi ferahlama ve rahatlama hissederler. Haftada 2-3 defa kullanmak bile egzamada ciddi düzelme sağlar.

 1. Anonim diyor ki:

  Dermotto losyon çocuklarda kullanilabilir mi
  Uzman
  Evet çocuğa zararlı madde içermediği için kullanılabilir ama çocuklarda genellikle bu tür sorunlar kendiliğinden ya da şampuanla düzelir. Muayene olup gerekirse kullanması akıllıca olur.

 2. Anonim diyor ki:

  Kaç günde bir yapılmalı ve ilaç ne zaman bırakılmalı?
  Uzman
  şikayetinizin şiddetine göre haftada 2-4 defa uygulanmalı,şikayetleriniz bittikten 1 hafta sonrada bırakabilirsiniz

 3. met diyor ki:

  Merhaba,
  losyonu kullandığımda kafa derimdeki mantarlı objeler derimden ayrılıyor ama uzun bir süre kalıp halinde saçımda kalıyor. Çıkarmayı denediğim de de saçımla birlikte geliyor. Bu saçlar geri gelir mi? Koparmadan çıkarmanın yolu var mıdır?

  • admin diyor ki:

   mantar varsa extra tedavi gerekebilir.dermatologa görünmelisiniz.mantar uzun süre tedavi edilmezse kalıcı saç kayıplarına neden olabilir

 4. ömer diyor ki:

  Merhaba,
  Burnumun üzerinde kırmızıklıklar oluştu. Doktor egzaman teşhisi koydu. Acaba bu ürünü yüzümde kullanabilir miyim?

 5. Selim diyor ki:

  saçlarım çok dökülüyor ve saçlarım yağlı kaşıntım var kepeğim çok fazla yok rectiwa ve bunu kullanmaya başlayacağım sizce uygun olur mu

 6. murat diyor ki:

  benim saçım çabuk yağlanıyor ama dökülme az günde 4 5 tel şuan bioxcin siyah sarımsak kullanıyorum dermotto losyon kullansam yağlanmaya etkili olurmu bide yan etkisi varmı

 7. Anonim diyor ki:

  Benım saçım çok yaplı hergün yıkıyorum mantar kaşımtı dökülme yok dediğim gibi sadece aşırı yağlanma kullanabılır muyı

  • admin diyor ki:

   Kullanabilirsiniz, Ama öncelikle seboderm şampuan kullanın şikayetiniz geçmezse o zaman DermoTTO losyonu eklemeniz öneririm

 8. Tolga diyor ki:

  Muro, sivas gibi losyonlar kullandım ama hicbir eksilme olmadı. Hâlâ sivilceler çıkıyor saç derimde. Seboderm şampuan kullandım ama aynı. Umarız dermotto biraz olsun çözüm sağlar

  • admin diyor ki:

   Seboreik dermait nedeni bilinmeyen ve daha çok strese dayandırılan bir durumdur.teddavisi güüçtür ve esski vaka ise çok uzun sürebilir.stresten uzak durmanız gerekir. Dermotto losyon ve seboderm şampuan kullanabilirsiniz.saç kaliteniz korumaak için de biotiin 5mg tablet yada xpecia tablet başlayabilirsiniz.

  • admin diyor ki:

   Evet kullanılabilir.yüzünüzü yıkadıktan sonra sürüp 4 saat bekletmelisiniz,fakat buna ek pruzon pomad da kullanabilirsiniz,pruzon pomat kortizon içermez

 9. keskin diyor ki:

  İlk doğumdan sonra eşimde erkek tipi saç dökülmesi oluştu hala devam ediyor ön tarafta açılma oldu ne yapmam lazım ne önerirsiniz şimdiden teşekkür ederim.

 10. Mete diyor ki:

  Merhaba bende saç dökülmesi var yaşıma göre fazla bi şekilde şakaklarım yavaş yavaş açılıyor bu saç dökülmesini arttırma gibi yan etki yapar mı

 11. hakan diyor ki:

  Merhabalar 18 yaşımdayım.bende hem yağlı egzama hemde saç dökülmesi var.ağustosta doktorum saç dökülmesi için hairforte sprey ve biotin 2mg ve bazı vitaminler verdi.fakat hairforte kullanmaya başlıyanca daha fazla bi dökülme oldu 2 şişe kullandım toplamda fakat 2 şişe biraz düzensiz oldu ve yaptığım araştırmalarda hairforte gibi ürünlerin bıraktığında eskisinden daha kötü olduğunu döngü süreçleri gibi sıkıntılı dönemler olduğunu okudum ve biraz koktum 1 aydır hiçbir şey kullanmıyorum saçlarım aşırı derecede kaşınıyor yağlı egzamadan dolayı şimdi bana nasıl bi tedavi önerirsiniz atıyorum bu ürünü alsam bu ürünü kullandığım gün hairforteyi nasıl kullanıcam?

  • admin diyor ki:

   Yağlı egzamanız varsa, egzama uzun süre tedavi edilmezse dökülmesine neden olur. Genetik dökülmenizde olabilir ama spreyler egzama şikayetlerini artırabilir bu nedenle biz egzaması olanlara sprey formunda ilaç önermiyoruz. Önce egzamayı tedavi etmeniz gerekir,egzama tedavisi için dermotto losyon ve seboderm şampuan kullanabilirsiniz. Egzamanın şiddetine göre losyonu haftada 2-4 defa uygulayıp, bone takıp saçlı deride 3-4 saat beklettikten sonra seboderm şampuanla yıkayın. Dökülme için günde iki tablet xpecia, saçlı derdeki lezyonun iyileşmesini hızlandırmak içinde 10 mg biotin tablet kullanabilirsiniz.

 12. Berke diyor ki:

  Merhaba benim saçım dökülme oldu açılma başladı saç analizi yaptırdım ve hair pharma ürünleri olumlu olucak dedi analiz uzmanı saçını seboerik dermatit de var dedi dermotto losyon xpecia seboderm verdi ve hairforte sprey de verdi siz önermemişsiniz hairforte spreyi ancak ben kullandım 2 ay da çok iyi etki oldu hepsini birlikle uzmanın dediği programa göre kullandım ve suan düzeldi bende seborik dermatit az olduğu için mi speriyide verdi hiç bı sıkıntı olmadı yaşım 20 teşekürler

 13. Rojda _34@hotmail.com diyor ki:

  Hocam dermotto losyon aldim eczaneden hiç etki etmedi eski tarihtekiler etki ediyor yeni tarihteki etki etmiyor yardım edermisiniz

  • admin diyor ki:

   Gerçekte böyle bir durumla daha önce karşılaşmadım.Dermatite mantar eklenmiş olabilir.bu nedenle bir dermatologa muayene olmanızı öneririm. Fakat ciltte yenilenme ve iyileşmeyi hızlandırmak için eğer kullanmıyorsanız HP biotin 5mg tablet de başlayın.

 14. Awy diyor ki:

  20 yaşındayım hairforte sprey ve xpecia kullanıyorum 7 aydır saçlarım canlandı kalınlaştı ama dökülmeler durmuyor.

 15. Tolga diyor ki:

  4 aydır hair forte ve xpecia kullanıyorum saçlarımın dökülmesi baya azaldı ve gürleşti ama saçlarımda acayip kaşıntım vardı özellikle hair forteyi kullandığım da dahada artıyordu saç analizi yaptırdım Nuray hanımda dermotto ve 10mg biotin önerdi bide bende prozinc salicade vardı onuda haftada 2 kez kullanıyorum dermottoyuda haftada 3 kez günde 1 biotin ve 2 xpecia ama dökülme biraz fazla özellikle dermotto yı kullandığım da 30 tel saç geliyor elime duşta ve duştan çıktığımda da Bi 50 den fazla saç dökülüyor bu tedavi ne kadar sürer haftanın belli başlı günleri hair forteyi de kullanıyorum dökülme çoğalmasın diye kaşıntı azaldı ama kepek biraz var hala fakat dökülme hoşuma gitmiyor ve tedaviye başlayalı 1 hafta oldu cevaplarsanız sevinirim.

  • admin diyor ki:

   Tamamen iyileşme sağlayana kadar sprey losyon kullanmayın. Sadece günde 2 tablet Xpecia ve HP biotin 10 mg tablet kullanın. Tam düzelme olduktan sonra spreyi deneyin, tekrar kaşıntı ve kepek oluşursa alerjiniz var demektir, Sprey kullanmayın.

 16. Mert11 diyor ki:

  Hocam merhabalar bende yağlı egzama vardı tavsiyeniz üzere dermotto losyon biotin xpecia tablet seboderm şampuan kullandim yaklasık 2 ay oldu ama eskiye nazaran saçlarım daha çabuk yağlanmaya ve kaşınmaya başladı losyonu sık kullanmamı söylediniz fakat yine fayda etmedi sizce saçlarımın sağlığına kavuşması için ne yapabilirim?

  • admin diyor ki:

   Bu tedaviye cevap alamadıysanız devam etmeyin. Xpecia ve biotin kullanmaya devam edebilirsiniz.Yağlanmayı azaltmak için ilaç tedavisi gerebilir, bir dermatologa gitmenizi öneririm.

 17. Anonim diyor ki:

  Hocam 2005 ten beri Hair pharma urununden çok memnundum neden satılmıyor ayrıca Defnil pharma ürünleri etkisiz hocam bu konu canımızı sıkıyor yardımınıza ihtiyacım var seboderm şampuanı bozdular

  • admin diyor ki:

   Kapak açıldıktan sonra ben yılda tüketilmeli, sorun olmaz ama içiniz rahat etmezse firmaya geri gönderin size yenisini göndersinler

 18. Anonim diyor ki:

  Seboderm kullanıyorum pullanma, yağlanma geçti ama kaşıntı ve yanma çok oluyor saç derimde daha önce kortizonlu losyonlar kullandım ama egzemam tekrar edip duruyor. Dermotto losyon diğer losyonlar gibi saç derisinde incelme yapar mı? Sık sık kullanıma uygun mudur acaba?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.