PostOp

Saç ekimi sonrası temizlik seti ekiminden sonra yıkamaya özel geliştirilmiş jel ve köpükten oluşan bir settir. İyi bir sonuç için saç ekimi kadar ekim sonrası yıkama ve bakım da o kadar önemlidir, aynı durum sakal ekimi için de geçerlidir. Büyük zahmet, zaman ve para harcayarak yaptırdığınız saç ekiminden istediğiniz sonucu elde edebilmek için ekim sonrası bakıma da yeterli özeni göstermelisiniz. Özellikle saç ekimi sonrası ilk yıkamalar köklerin yerinden oynamaması, iltihap kapmaması ve başka sorunlar yaşanmaması açılarında büyük önem arz etmektedir.

Saç Ekimi Şampuan Postop Şampuan satis-banner

Türkiye’de saç sorunları üzerine yoğunlaşmış Hair Pharma bu konunun önemini ve elle tutulur bir ürün olmadığını fark edip bu ihtiyacı çözecek bir set geliştirmiştir. Postop saç ekimi sonrası temizlik setini üretip satışa sunmuştur. Set jel ve köpükten oluşmaktadır.

Postop saç ekimi sonrası temizlik seti iki farklı üründen oluşmaktadır
1- Post Op Jel ( pıhtı ve yara kabuklarının yumuşatılması için gereklidir.)
2-Post Op Köpük (yumuşatılmış pıhtı ve kabukların saçlı deriden kolayca uzaklaştırılması içindir.)

Postop Jel; Greftlerin naklinden sonra kafa derisinde oluşan pıhtı ve kabukların yumuşatılması için kullanılır. % 98 oranında su içerdiği için halihazırda yaygın olarak kullanılan sıradan cilt nemlendiricilerinden çok daha çabuk yumuşama sağlar. Oluşan pıhtı ve kabukları yumuşatmak yanı sıra bölgedeki mikropların % 99.99 unu öldürür, ödemi (şişlik) azaltır, derideki kızarıklığın daha çabuk gerilemesini sağlar ve cilt besleyici etki yapar.

Postop Köpük ; Saç köklerine ve oluşturulan yaralara zarar vermeyecek şekilde içerik belirlenmiştir, bebe şampuanı içeriğine sahiptir. Yumuşak bir şampuan içeriğine ek olarak yine mikropları % 99.9 oranında öldüren klorhexidin içerir ve uygulandığı alanı mikroplardan arındırıp iltihap riskini azaltır. Ekimden sonra önerilen sıradan şampuanlardan farklı olarak hazır köpük şeklinde alınır ve o şekilde kolaylıkla işlem alanına uygulanır. Köpürtmek gerekmediği için köklere zarar verme ihtimalini ortadan kaldırır.

Postop Yıkama Setinin Avantajları;
Ekim sonrası temizliğe özel geliştirilmiştir
Uygulandığı alanda mikropları %99.9 oranında öldürür
Ekilen Köklere zarar vermeden temizlemenizi sağlar
Hızlı ve etkilidir
Kaliteli bir şampuan gibi saçları besler
Oluşan yaraların iyileşmesini hızlandırır
Kabuklanma oluşan saçlı deriyi rahatlatır
Saç derisinde oluşan ödemleri azaltır
Uygulaması kolay ve pratiktir.
Pıhtıları kısa sürede yumuşatır
Kafa kaşıntısını önler
Müdahale gerektirmeden durulama ile saçınızdan ayrılır
Set halinde satıldığı için ekonomiktir

PostOp Nasıl Kullanılır?
Saç ekimi uzmanları ve doktorunuz tarafından farklı bir şekilde önerilmediyse Post Op Temizlik Setini aşağıda belirtildiği şekilde kullanabilirsiniz. İlk yıkama için 48-72 saat beklemelisiniz, bu sürenin sonunda varsa pansuman çıkarılır ve yıkama şu şekilde yapılır. Postop Jel Uygulaması;Yıkamayı planladığınız bölgeyi ıslatacak şekilde 2-3 mm lik tabaka oluşturacak kadar jel sürünüz. Pıhtıların yumuşaması ve bölgede var olan mikropların ölmesi için 10 dakika kadar (pıhtı çok fazlaysa bu süre uzatılabilir) bekleyiniz. Jel kurumasını beklemeden bu sürenin sonunda orta basınçlı duş ile jeli uzaklaştırınız, jeli uzaklaştırmak için elinizle okşar şekilde silebilirsiniz ancak jel dokunmadan sadece su ile yıkanabilecek içerikle formüle edildiği için elinizle temizlemek zorunda değilsiniz. Jelin hiç yıkanmaması halinde kendiliğinden yok olacaktır. Jel pıhtı ve kabukların yumuşatılmasında en etkili olacak şekilde hazırlanmıştır.

Postop Köpük Uygulaması; Yıkama ürününüz hazır köpük alabileceğiniz şekilde formüle edilmiştir. Pompaya bastıkça hazır köpük çıkar, normal şampuanlar gibi ayrıca köpürtmek gerekmez ve kökler yerinden oynamaz. Temizlemeyi düşündüğünüz alanı köpükle kaplayın 3-4 dakika sonra orta basınçlı duş altında elinizle hafif okşama şeklinde yıkayarak uzaklaştırın. Post Op jel ve köpüğü doktorunuz farklı şekilde önermediyse günde bir veya iki defa uygulayabilirsiniz.

Postop Satış; Temizlik setinizi ekim yaptırdığınız klinikten, eczanelerden ve üretici firma resmi satış sitesinin http://satis.hairpharma.com.tr/23-postop linkinden satın alabilirsiniz. Hair Pharma kargo dahil kapınıza teslim etmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.