Seboderm Şampuan

Yağlı egzama (seboreik dermatit) saçlı derinin en sıkrastlanan hastalığıdır. Saçlı derideki hastalık sebebiyle deride aşırı yağlanma, büyük parçalar halinde kepeklenme şeklinde belirtileri vardır. Çözümünde akla ilk olarak şampuanlar bunların içinde de en etkilisi climbazol içeren şampuanlardır. Dünyada yaygın olarak kullanılan climbazole Türkiye de ilk defa Hair Pharma tarafından ithal edilerek kullanılmıştır. Kepeği yani derinin üst ölü tabakasını eriten zink pirition da optimum dozda kullanılmıştır.Bunlara ek olarak diğer yağlı egzama şampuanlardan farklı olarak saçı yumuşatıcı,saç besleyici ve cildi rahatlatıcı aktif maddeler de eklenmiştir bu sayede günlük şampuan gibi de kullanılabilir.

Kepek Şampuanı satis-banner

Seboderm Şampuan Tercih Sebepleri;
-Climbazole Türkiye de yeni bir molekül olduğundan mantarlar tanımamıştır ve yağlı egzamanın sebebi olan mantarı öldürme etkinliği yüksektir.
-Climbazole ek olarak konulan zink pyrithione sayesinde etkinliği artırılmıştır, yağlanmayı azaltır
-Muadillerinden farklı olarak günlük kullanıma uygundur (saçı ve cildi rahatsız edici düzeyde kurutmaz)
-Saç sorunlarının çözümüne yoğunlaşmış Hair Pharma güvencesiyle üretilmektedir                                         -Saç besleyici özelliğe de sahiptir-Benzer ürünler 100 ml iken seboderm 250 ml dir.

Seboderm Şampuan İçeriği;

Water
Disodium laureth sulfosuccinate
Cocoamido dietanolamide
Sodium cocoamphoacetate
Propilen glikol
Cocoamidopropyl betain
Peg7 glyceryl cocoate
Panthenol
Zinc pyrithione
Biotin
Urtica dioica(nettle) extract
Arnica montana flower extract
Nasturtium officinale flower extract
Rosmarinus officinalis leaf extract
Salvia officinalis extract
Olive oil peg-7 esters
Triethanolamin
Styrene/acrylates copolymer
Sodium chloride
Climbazole
Polyguartinium 10
Citric acid
Seboreik Dermatit’e Etkinliği; Seboreik dermatitte tespit edilen en sık sebep bir tür mantardır ve içeriğinde en etkili madde climbazol vardır. Diğr taraftan soft bir içeriğe sahip olduğu için cildi rahatlatıcı, kaşıntıyı engelleyici ve yağlanmayı azaltıcı etkisi vardır.

Yoğun Kepeğe Karşı Etkisi; İçeriğindeki % 1 climbazol ve zink pirition kepek için en etkili kombinasyondur ve en ağır kepek sorununu bile kısa sürede çözer. Ciltte ve saçta aşırı kuruluk yapmaz.

% 1 climbozol içeren seboderm şampuan seboreik dermatit tedavisinde, devam tedavisinde ve tekrarının önlenmesinde güvenle kullanılabilecek bir şampuandır ve içeriğindeki saç ve cilt besleyiciler,kalite artırıcı ürünler, cilt hasarını düzeltici maddeler sebodermi diğer muadil egzama ve kepeğe yönelik tedaviler için üretilen şampuanların önüne geçmektedir. Sıradan şampuanlarda kullanılan kimyasallar içermez bu sayede bebeklerdeki konakların giderilmesinde de güvenle kullanılabilir.

 1. Kadir diyor ki:

  Merhaba seboderm icerisine badem yağı koymanın her hangi bir sakıncası var mı etkinliğini olumsuz etkiler mi tesekkür edrim

 2. fatih diyor ki:

  merhaba hocam.
  kabızlık nedeni ve faydalı olması nedeni ile bol zeytin yağlı besleniyorum. zeytin yağlı beslenmenin saç yağlanması ile ilişkisi varmıdır.
  saçlarda hemen aşırı yağlanma oluyor seboderm şapuan kullanıyorum. ama yağlanmaya etkisi çok olmadı.

  • admin diyor ki:

   hayır yoktur.aşırı yağlanma varsa tek başına seboderm şampuan yeterli olmayabilir.tam olarak yağlanmanın nedenini tespit etmek için dermatologa görünmelisiniz

 3. kilicokan2626@gmail.com diyor ki:

  İçinde SLE ,SLS,Boya veya herhangi bir kimyasal madde var mı ve doğal bir ürün mü? Bir bilgilendirme yapabilir miydiniz içeriği hakkında.

 4. gökhan diyor ki:

  Merhaba yaklaşık 1 yıldır her gün kullanıyorum. Yağlanma, kepek ve kaşıntı durdu bu açıdan çok memnunum ancak saç tellerimde sertlik ve kuruluk oluyor kolay taranmıyor. Saç kremi veya şekillendirici olarak ne kullanmamı önerirsiniz? Bu gibi bir ürününüz var mı?

  • admin diyor ki:

   en az 15 gün kullanmalısınız.günlük kullanıma uygundur.yağlanma yada kepek yoğun ise dermotto ile birlikte kullanmalısınız

 5. Tolga diyor ki:

  Iyi çalışmalar. Saç derisinde kızarıklık ve sonrasında kaşıntı oluyor. Çok oynayınca da sivilceye dönüyor. Seboderm şampuanın faydası olur mu. Teşekkürler

  • admin diyor ki:

   Seboreik dermatit tarif ediyorsun, yoğun sivilce varsa dermatologa görünmelisiniz, antibiyotik tedavisi de gerekebilir, yoğun sivilcelenme yoksa seboderm şampuan kullanabilirsiniz. Çok sıcak suyla saçınızı yıkamayın, İyi durulayın

 6. serkan_zilek@hotmail.com diyor ki:

  Merhaba benim saç diplerim kabuk kabuk oluyor. Aşiri kaşinti var şuan.
  Seboderm etkili olur mu. Almak istiyorum. Ayrica kullanimi günlük mü. Yada ara ara mı kullanmak gerekiyor?
  Uzman
  Evet yararı olur. Günlük kullanıma uygundur.

 7. Anonim diyor ki:

  Ben ilk defa kullandım saçım baya yağlı ve kaşınma oluyor kafamda 2 3 tane sivilcede çıktı ertesi sabah saçım eledim baya Bi dökülme oldu sonra yıkadım dökülme yoktu devam ediyim mi bırakıyimmi

 8. melek diyor ki:

  merhaba bana bu şampuanı cild dr verdi ama saçımı kontrol etmeden.burda genel olarak yaglı sac için yazıyor fakat sacım yaglı değil bunun etkisi olurmu?sacımı daha fazla kurutmazmı?

 9. Selin diyor ki:

  Doktorum sawpoo ve hair forte önerdi kullandım, birkaç ay sonra onları bırakıp seboderm kullanmaya başladım ve expecia da kullanıyorum. 3 ayı geçti. Dökülme fazla yok ama yağlanma, kaşıntı, sivilcelenme ve kepek sorunu hala geçmedi. Erkek Kardeşime de seboderm aldık, saçı seyrek, onda da kızarıklık ve tahriş oluştu yağlanma azaldı sadece.

  • admin diyor ki:

   Seboderm şampuanla birlikte DermoTTO losyon kullanın. Kızarıklık ve tahriş şampuana değil dermatite bağlı oluşmuştur.her ikinizde HP 5mg biotin başlamalısınız. Hem saç kalitenizi arttırır hem de cildin daha hızlı iyileşmesini sağlar.

 10. Tülay diyor ki:

  Merhabalar, saçım yağlı değil fakat neredeyse tüm şampuanlar saç ve kulaklarımda egzama yapıyor, artık yüz cildimide etkilemeye başladı. (Şampuan açıklamalarında yağlı egzamadan bahsediliyor) Benim için uygun olabilirmi?

 11. Selim diyor ki:

  Ürünlerinizi devamlı kullanıyorum faydasınida görüyorum. Sormak istediğim daha önce ürünlerin üzerinde ürün sahibi hair pharma yazardı. Ancak son zamanlarda ürünlerin üzerinde ürün sahibi defnil pharma yazıyor. Hangisi ürünlerin gerçek sahibi. Gerçek ürün kullanmak önemli.

 12. Mustafa diyor ki:

  Merhaba, sakalımda çene bölgemde zaman zaman hafif kızarıklık ve kepek oluyor. Bu bazen çok azalıyor bazen de çoğalıyor. Bunun için sakallarımı bu şampuanla yıkamamın faydası olur mu ya da başka önerebileceğiniz bir ürününüz var mı? Teşekkür ederim.

  • admin diyor ki:

   Evet seboderm şampuan kullanabilirsiniz. Eğer sakalınızı kısa kesiyorsunuz yada akşamları evde pruzon pomat sürebilirsiniz.

 13. derya diyor ki:

  merhaba seboderm sampuanin sahte si ile gerçeğini nasıl ayırt edebiliriz fiyatlari ve ambalajları farklı hangi siteden almalıyız yada eczaneden alirken neler dikkat etmeliyiz.

 14. Eczbna diyor ki:

  Yağlı Seboreik dermatite bağlı saç dökülmem oldukça arttı. Bu şampuan saç dökülmesini de giderir mi? Saç kalitem çok düştü. Doktorun verdiği majistiral fazla vitamin kokuyor kullanamıyorum. Ketokonazol içeren şampuan da fazla kuruttu. Hangi ürünlerinizi tavsiye edersiniz? Hem dökülme hem de kaşınmalı yağlı seboreik dermatit için

  • admin diyor ki:

   Seboreik dermatit tedavisinde DermoTTO losyon ve Seboderm şampuan kullanabilirsiniz.Şikayetinizin yoğunluğuna göre haftada 2-4 defa uygulayıp , bone takarak saçlı deride 3-4 saat bekletin ,sonra Seboderm şampuanla yıkayın. uzun süre tedavi edilmeyen seboreik dermatit saç dökülmesine neden olur,saç dökülmenizi önlemek ve kalitezini artırmak için Xpecia tablet ve HP 5 mg Biotin tablet kullanabilirsiniz.

 15. Salim diyor ki:

  Ürünlerin kutularinin üzerinde eskiden hairpharma yazıyordu şimdi ise defnil yazıyor. Ürünlerin hangisi orijinal ürün ve içeriklerinden bir değişiklik var mi?

 16. mehmet diyor ki:

  Merhaba ben hairforte sprey kullanıyorum genetik dökülmem var sawpoo şampuanımda var fakat saçım aşırı derece de yağlanıyor ve 2 ay önce niacin and caffeine şampuanı denedikten sonra kepek problemimde başladı fakat muhtemelen seboreik dermatid değil belki başlangıcı malum koronada dolayı muayeneye gidemiyoruz hafif kepek pullanma ve inanılmaz yağlanma var sabah yıkadığım saç öğlen yağlanıyor alın derimde ter gibi gözenek gözenek parlıyor. Bu şampuan bana iyi gelir mi saç dökülmem de olduğu için gün aşırı bir yıkama sawpoo bir yıkama seboderm kullansam kepek ve yağlanma yı çözermiyim yoksa tam zamanlı seboderm şampuanamı geçmeliyim sawpooyu bırakıyım mı? birde haftada 2 gün konazol kullanıyorum. dediğim gibi erkek tipi dökülmem de var

  • admin diyor ki:

   15 gün kadar sadece sebodermi kullanın daha sonra dönüşümlü kullanabilirsiniz. ama egzamanız varsa tek başına seboderm şampuan yetmeyebilir. Eğer egzamanız varsa spreylerden de uzak durmanız gerekir.

 17. Mehmet diyor ki:

  iyi günler hocam saçımın önünde hafif yağlanmalar başladı her gün yıkıyorum sebodermin içindeki climbazole deriye veya saça uzun sürede zarar verir mi yeni şampuan olarak bunu kullanmak istiyorum süresiz devam edebilir miyim

 18. Alican akyaka diyor ki:

  İyi günler. Saçımda ve sakalimda aşırı derece pullanmalar mecvut. seboreik dermatit var bende.Seboderm almayı düşünüyorum birde dediğiniz losyonu. Fakat sakallarima nasıl bir tedavi yapmalıyım acaba? Losyonu felan sürmeli miyim

  • admin diyor ki:

   Deemotto losyonu sürüp bekletin, 3-4 saat sonra sebodeem şampuanla yıkayın. Sakalınızı kısa kesiyorsanız pruzon pomat da kullanabilirsiniz. Ve cildin daha çabuk iyileşmesi için HP 10 mglık biotin tablet de başlayın.

 19. Anonim diyor ki:

  Seboderm şampuanı expecia tablet dermotto losyon yıllar dır kullanıyorum 13 yıl oldu nerdeyse sizden çok memnunum iyiki varsınız başarılar dilerim başakşehir istanbuldan saygılar dilerim..

 20. Cevaplayabilirseniz sevinirim diyor ki:

  (Cevap verirseniz sevinirim) Saçımı yıkadıktan 2-3 gün sonra yağlanıyor elimi saçıma sürdüğümde parlıyor bi ara saçım çok dökülmüştü sawpoo şampuan kullanıyom etkisini gördüm sawpoo şampuan dökülenleri çıkarırmı?ayrıca saçım yağlandığı için seboderm şampuanı sawpoo şampuan ile birlikte nasıl kullanırım defnil pahrma yazıyor sawpooda sahtemi bu ürün

  • admin diyor ki:

   Yıkamadan 2-3 gün sonra yağlanma normal kabul edilir. Sawpoo şampuanla seboderm şampuanı dönüşümlü kullanalirsiniz. ARGE hairpharma tarafından yapılır, üretim ve dağıtım defile pharma tarafından, sahte değil.

 21. siyadar diyor ki:

  Allah sizden razi olsun,iyi olann sey iyidir. sebo derm sampuan kullaniyorum memnunum ..herşey iyilikle ve gönlünüzce olsun.

  Yanlız bir sorum olacak, sürekli kullana biliyor muyuz?kepek olsada olmasada…hatta bir ömür şampuan bozulmazsa eger…inşallahta bozulmaz daha da iyileştirilir.Saygılar…

 22. Anonim diyor ki:

  bu şampuanı kullandıktan sonra kafamdan kepekler kayboldu ayrıca hiç kaşıntı kalmadı şampuanı bozmayın bazı firmalar bozuyor çok çok teşekkürler hairpharma başarılar dilerim allah sizi başımızdan eksik etmesin

 23. Seboderm şampuan diyor ki:

  İyi günler sakallımda genellikle çene kısmında böyle sıcak yada ılık suyla yıkayınca beyaz beyaz kabarıyor tırnağımla kazıyınca gidiyor bu kabaran yağlara sakalllarıma seboderm şampuan kullanılabilirmi ve nasıl ne kadar süreyle kullanılır aynı durum alnımda da var şimdiden teşekkürler

 24. Yağlı egzama diyor ki:

  Seboderm şampuanı saçım için kullanıyorum ama kaşlarımda da yağlı egzama oluyor böyle kabuk kabuk ılık su deyince beyaz beyaz kabarıyor bu seboderm şampuanı kaşlara kullanılırmı aynı durum sakalımda da oluyor

 25. Oktaydemirmurat@gmail.com diyor ki:

  Merhaba bende yağlı egzama var seboderm şampuan kullanıyorum xpecia tablet alıyorum günde 1 tane xpecia tablet egzamayı tetikleme etkisi yaparmı sanki içince saçımda batma ağırlık hissediyom ara ara

  • admin diyor ki:

   Xpecia tablet saç ve saçlı deride yağlanma, batma, ağırlamak gibi şeyler yapmaz. Tam tersi saçınızı korur, içerisindeki biotinle cildin iyileşmesini de hızlandırır.

 26. Oktaydemirmurat@gmail.com diyor ki:

  Merhaba hocam bende yağlı egzama var soyanın egzamaya kötü geldi söyleniyo xpecia tabletin içindeki soya egzamayı kötüleştirirmi

  • admin diyor ki:

   Hayır, saçlı deriye bu yönde etkisi olamaz. Kullandığınız şampuan, krem,boya, sprey vb ürünlere dikkat edin.stresten uzak durun.

 27. Oktaydemirmurat@gmail.com diyor ki:

  Merhaba hocam xpecia tablet ilk kullanımda dökülme yaptı normalmidir ve dökülen saçlar xpecia kullanıma devam edilirse dökülen saçlar geri gelirmi seboderm şampuan ve biotin takviyesi alıyorum

 28. Nazlı diyor ki:

  Kedimizde mantar var, tedavi görüyor. 10 yaşındaki kızımın da ense civarındaki saç diplerinde kızarıklıklar oluştu ve buralarda yanma ve kaşıntı başladı. Çok büyük ihtimalle kediden mantar geçtiğini düşünüyorum. Şu dönem hastane ortamına sokmak istemiyorum. Mantar ilacı kullanmaya da çok sıcak bakmadığımız için önce doğal yollarla çözüm bulmaya çalışıyorum. Daha önce ciltteki mantarı hindistan cevizi yağı içinde seyreltilmiş çay ağacı yağı ile çözmüştük, şimdi saça da bunu uyguluyorum. Bu konuyu araştırırken seboderm şampuan çıktı karşıma. Yağlanma, kabuklanma ya da kepeklenme yok, sadece kızarıklık, yanma ve kaşıntı var. Bu durumda da bu şampuan etkili olur mu?

 29. çiğdem diyor ki:

  Merhaba
  benim saçımda aşırı dökülme var saç derisi yağlı uçları kuru .daha önce gittiğim doktor seboreik dermatit dedi ve erkek tipi dökülme dedi .saçlarımın dibinde acı var ara ara kaşınıyor ama kızarıklık veya sivilce olmuyor.genede bu şampuan ve losyonu kullana bilirmiyim .

 30. Ali diyor ki:

  Merpaba
  Benim saç diplerim aşırı hassas ağrıyor tarayamıyorum bile. Üstüne kızarıklıklar oluştu sivilce ağrısı gibi ağrılar başladı ama sivilce değil kafatası komple üstü aşırı kızarıklık üstüne ağrılı ne yapmamı önerirsiniz doktorların verdiği losyonlar yaramadı kısa süre içerisinde denemediğin şampuan sabun kalmadı en sonda da konazol şampuanını kullanıyorum. Lütfen yardımcı olur musunuz ne yapmalıyım

 31. cengiz er diyor ki:

  saçımda son 5-6 aydır giderek artan şekilde, özellikle banyo sonrası aşırı kepeklenme ve gün içinde kafada kaşıntı ve yağlanma problemlerim vardı. Bir gün bu ürünü diğer gün piyasada haldır şaldır diye bilinen şampuanı sırayla uygulamaya başladım, yaklaşık 1 ay içerisinde hissedilir şekilde kepeklenmede, kaşıntıda ve yağlanmada azalma yaklaşık 2 ay içerisinde de bu şikayetlerin %90 oranında azaldığını gördüm. Haftada 2 ya da 3 gün bu şampuanı kullanmaya devam ediyorum, saçımı daha parlak, daha yumuşak ve daha dolgun da yapıyor. ben memnun kaldım, emeği geçenlerden Allah razı olsun.

 32. 25 yaş erkek. diyor ki:

  merhabalar
  saçım,kaşlarım,sakallarım pul pul dökülüyor kepekleniyor aşırı rahatsız ediyor bu durum. elimi attığım an deli gibi pul pul dökülüyor kıyafetlerim kepek oluyor. ayriyeten saçım da dökülüyor fena. ince telli gür olmayan saçım var. saçımın dolgun görünmesini istiyorum. ne kullanmalıyım? seboderm dolgunluk katar mi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.