Procapil Saç Dökülmesi

Procapil üç maddenin uygun şartlarda bir araya getirilmesiyle elde edilmiş bir komplextir, komplex olması 3 maddenin toplam etkilerinden daha fazla etki elde etmeyi sağlar..Procapil apigenin,oleanoic asit ve biotinil tripeptid den oluşur

Özetle bu üç maddenein etkileri şöyledir;

Apigenin ;

Damar genişleticidir ve uygulandığı alandaki kan dolaşımını artırarak saç kökünün beslenmesini artırır.Bilinen en etkili damar genişletici maddedir.Damar genişletici etkisi benzer ürün olan minoxidile kıyasla daha fazladır.Bu kıyaslama hem vücut içinde hem vücut dışında yapılan deneylerle kanıtlanmıştır.

Biotinil tripeptid ;

Köke zarar veren DHT oluşumunu engelleyerek kökteki saç üreten hücrelere zarar verecek DHT miktarını bölgesel olarak azaltır.Bu etkisini kökte ve kök civarındaki yağ bezinde oluşan 5 alfa redüktaz enzimini inhibe ederek yapar.DHT yi bölgesel olarak azalttığı için vücutta cinsellik üzerine yan etki yapmaz.Yan etki yapmaması diğer bir DHT blokürü olan finasterid den daha çok tercih edilmesini sağlar.

Oleanoic asit

Saç kökü etrafında kollegen bariyer oluşturur ve saç kökünü oluşan DHT nin vereceği hasardan korur.Böylece biotinil tripeptide rağmen ortaya çıkan az miktardaki DHT nin köke zararı önlenmiş olur.

Procapil diğer bilimsel saç ürünlerinden farklı olarak saç için geliştirilmiş bir üründür.Saç dökülmesi konusunda yeterli ve güvenilir bilimsel çalışmalar vardır.

% 2 procapil kadınlarda

% 3 procapil erkeklerde kullanılır

Daha yüksek kullanmak yan etkilere sebep olduğu için bütün bilimsel çalışmalar % 1.5 , % 2.5 ve % 3 yoğunluklu ürünlerle yapılmıştır. % 5 procapil içerdiğini iddia eden ürünler olsa da inandırıcılıktan uzaktır, bu tür “bizim ürünümüzde daha fazla var” mantığıyla çalışan merdiven altı ürünlerin genel yaklaşımıdır ve bilimsel destekten yoksundur.

Procapil Saç Dökülmesi

Ayrıntılı bilimsel veriler için www.procapil.com.tr ye bakınız.