Saç Kalitesi İçin Keratin

Keratin saçın yapısını oluşturan bir tür proteindir, tırnak ve derinin yapısında da bulunu saç ürünlerinde kullanılan maddeler arasında en pahalı olan üründür bu sebeple genellikle çok az miktarda konulmaktadır.Erkekler içinb üretilen keratin içeren tabletlerde daha düşük tutulabilir ancak saç kalitesinin daha önemli olduğu kadınlarda 40-50 mg bulunmalıdır.

Keratin sistein ve metionin adlı amino asitlerin birleştirilmesiyle vücutta sentezlenir ama dışarıdan hazır alınması saç kalitesinin daha hızlı artmasını sağlar.Sentezlenme çinko varlığında mümkün olduğu için çinko elementi de saç ürünlerinin vazgeçilmez elementidir.Bu yönden de etkili olabilmesi için keratin içeren tablette çinko da bulunmalıdır.

Keratin ne işe yarar ?

Keratin lifleri derinin boynuzsu sert tabakasını,tırnağın ve saçın ana taşıyıcı yapısını oluşturur.

Cildin kalitesi ve elastikiyetini belirleyen en önemli unsurdur

Saçın kalitesini,taşıma gücünü,güneş soğuk sıcak gibi doğal travmalara ve kuaförlük hizmetlerine dayanma gücünü artırır.Saçların uçlardan çatallanmasını engeller.Bu etkileri sayesinde kırılarak dökülmenin tamamen önüne geçer.

Tırnağın sertliğini ve dayanma gücünü artırır,tırnakta yumuşama kırılma,beyaz lekeler oluşması gibi sorunlar için en iyi çözümdür.

Sonuç olarak saç için geliştirilen geniş yelpazede etkili olan bir ilaçta mutlaka keratin bulunmalı ve yeterli dozda olmalıdır.

Keratin aynı şekilde saç losyonları ve şampuanlarda da kullanılmaktadır.